فیلر چیست: مزایا و عوارض تزریق فیلر چیست؟ + عکس قبل و بعد تزریق فیلر

فیلر چیست: مزایا و عوارض تزریق فیلر چیست؟ + عکس قبل و بعد تزریق فیلر

فیلر چیست؟ فیلرهای پوستی موادی تزریقی هستند که چین‌وچروک و خطوط صورت را صاف کرده و چهره شما به شکل دلخواه درمی‌آورند. فیلرهای پوستی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود؛ متخصصین مراقبت‌های آرایشی و بهداشتی معمولاً تزریق فیلر چانه، تزریق فیلر لب، تزریق فیلر گونه، فیلر بینی، فیلر خط خنده، فیلر زیر چشم، فیلر گردن و پیشانی را پیشنهاد می‌کنند.

عمل تزریق فیلر زیبایی به‌سرعت نتیجه‌ می‌دهد و ماه‌ها (بین ۹ تا ۱۸ ماه) ماندگاری دارد؛ استفاده از فیلرهای پوستی به منظور جوانسازی و به تعویق انداختن فرآیند پیری بسیار رایج است، فقط در ایالات‌متحده سالیانه بیش از ۳ میلیون نفر از فیلر پوستی استفاده می‌کنند.

 

در این مقاله قصد داریم به دقت به سوالات شما در زمینه فیلر پاسخ دهیم: فیلر چیست؟ کاربرد و هدف تزریق فیلر چیست؟ فیلرهای پوستی از چه موادی تشکیل شده‌اند؟ استفاده از این عمل زیبایی چه مزایایی دارد و در نهایت عوارض انجام عمل تزریق فیلر چیست؟ ما با همراه باشید.

 

تزریق فیلر چیست؟

در جواب سوال تزریق فیلر چیست باید بگوییم که تزریق فیلر پوستی نوعی عمل زیبایی غیرجراحی است. فیلرهای پوستی چین‌وچروک‌ها را پر و خطوط پوست را صاف می‌کند؛ با تزریق فیلر به زیر پوست می‌توانید حجم و شکل مورد نظرتان را به چهره‌تان داده و کانتورینگ صورت خود را به دلخواه تغییر دهید.

بسیاری از افراد از فیلر برای جوانسازی پوست و بهبود ویژگی‌های صورت خود استفاده می‌کنند؛ چراکه این درمانِ انتخابی معمولاً کمتر از نیم ساعت طول می‌کشد و دوران نقاهت خیلی کوتاهی دارد. به‌علاوه نتیجه‌ی تزریق فیلر فوراً دیده می‌شود و بر اساس نوع فیلر و محل تزریق بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

مثل هرعمل زیبایی دیگری، تزریق فیلر ممکن است عوارض جانبی خاصی همچون کبودی و تورم به همراه داشته باشد که البته با مراقبت‌های بعد از تزریق ۱۰۰ درصد قابل درمان هستند.

 

کاربرد فیلر چیست؟

کلاژن (collagen) ماده‌ی بسیار مهمی است که در پوست، ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و بافت‌های همبند سراسر بدن وجود دارد. با افزایش سن، بدن شروع به از دست دادن کلاژن می‌کند؛ کاهش مقدار این ماده در پوست باعث شلی و کاهش حجم پوست می‌شود؛ در نبود کلاژن کافی، پوست نازک‌تر شده، خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و افتاده می‌شود.

 

در ادامه لیستی از برخی کاربردهای فیلر را آورده‌ایم:

 1. کاربرد اول فیلر حجم‌دهی به پوست است.
 2. تزریق فیلر به متقارن کردن صورت کمک می‌کند.
 3. با تزریق فیلر می‌توانید لب‌ها و گونه‌هایتان را حجیم‌تر کنید.
 4. از کاربردهای فیلر به صاف کردن چین‌وچروک‌های صورت هم می‌توانیم اشاره کنیم.

 

فیلر از چه موادی تشکیل شده است؟

فیلر پوستی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها از مواد اولیه متفاوتی ساخته شده‌اند. در این بخش به مهمترین مواردی که امروزه به‌عنوان فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره می‌کنیم:

 • فیلر هیالورونیک اسید
 • فیلر هیدروکسی آپاتیت کلسیم
 • فیلر پلی متیل متاکریلات
 • فیلر پلی ال لاکتیک اسید
 • فیلر چربی

در نهایت به خاطر داشته باشید که هر کدام از این فیلرهای پوستی دارای خصوصیات منحصربه‌فردی هستند؛ به همین دلیل قبل از انتخاب هر کدام از آن‌ها شما باید نظر تخصصی پزشک خود را جویا شوید.

 

فیلر به چه نقاطی از صورت تزریق می‌شود؟

با توجه به اهداف و نیاز مراجعه‌کننده، می‌توان عمل تزریق فیلر را برای نقاط مختلف صورت انجام داد؛ برخی از مناطق صورت که عموماً برای تزریق فیلر انتخاب می‌شوند، عبارتند از:

تزریق فیلر به لب‌ها

فیلرها می‌توانند لب‌های نازک را حجیم کرده، خطوط اطراف لب را صاف و در شکل دهان تقارن به وجود بیاورند.

تزریق فیلر به گونه‌ها

با افزایش سن، حجم و شکل گونه‌ها از حالت اصلی خود خارج می‌شود وخیلی ساده با استفاده از فیلر می‌توانید زیبایی جوانی را به گونه‌هایتان بازگردانید.

 

لازم به ذکر است که در برخی موارد افراد از فیلرگونه برای هماهنگی میان اجزای صورت را تقویت کرده و تراشیدگی آن را افزایش می‌دهد.

تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم تیرگی و سیاهی‌های اطراف چشم را بهبود می‌بخشد. استفاده از این فیلر گودی زیر چشم را کاهش داده، اطراف چشم را روشن و جوان می‌کند.

تزریق فیلر به چانه

فیلر چانه، شکل کلی چانه را تغییر داده، باعث تمایز بین صورت و گردن می‌شود و در نتیجه همه این تغییرات عقب‌رفتگی چانه را درمان می‌کند.

تزریق فیلر خط فک

فیلر خط فک ظاهری زاویه‌دار برای صورت ایجاد می‌کند؛ این فیلر غبغب را کمرنگ کرده و باعث برجستگی صورت نسبت به گردن می‌شود.

تزریق فیلر بینی

فیلر بینی می‌تواند عیب‌ها و عدم تقارن‌های جزئیِ بینی مانند برآمدگی‌ها، فرورفتگی‌ها و کجی را اصلاح کند. استفاده از این فیلر برای اصلاح نوک یا پل بینی هم کاربرد دارد.

 

مزایا و خواص تزریق فیلر چیست؟

فرایند عمل تزریق فیلر معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و نتایج به‌سرعت پدیدار شده و قابل مشاهده است. برای انجام این کار باید حتما به کلینیک تخصصی مراجعه کرده و زیر نظر پزشک انجام دهید.

از آنجایی که تزریق فیلر پوستی یک درمان غیرجراحی محسوب می‌شود،دوران نقاهت آن بسیار کوتاه است؛ ماندگاری فیلر بسته به نوع آن از چندین ماه تا چندین سال است.

 

برخی از فیلرهای پوستی حتی بیشتر از ۲ سال ماندگاری دارند؛ به‌علاوه استفاده از این روش درمانی نسبت به انواع جراحی ارزان‌تر است. مزایای تزریق فیلر چیست؟

 • فیلر علائم پیری مانند خطوط ریز، چین‌وچروک و افتادگی پوست را کاهش می‌دهد.
 • مشخصه‌های صورت مانند لب‌ها، گونه‌ها و خط فک با استفاده از فیلر تقویت می‌شوند.
 • کیفیت بافت پوست و سطح کلاژن با استفاده از فیلر بهبود می‌یابد.
 • استفاده از فیلر رد زخم و آکنه را ترمیم می‌کند.
 • تأثیر بوتاکس و سایر درمان‌های مشابه با استفاده از فیلر افزایش می‌یابد.
 • فیلر پوست نتایج فوری و قابل‌توجهی دارد.
 • فیلر با توجه به نیازها و اهداف فرد شخصی‌سازی می‌شود.
 • در صورت نارضایتی می‌توان فیلر را با استفاده از یک محلول خاص حل کرد.
 • فیلر باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می‌شود.
 • عدم تقارن یا بدشکلی‌های پوست با استفاده از فیلر اصلاح می‌شود.
 • استفاده از فیلر حجم پوست را افزایش می‌دهد.

 

خطرات و عوارض تزریق فیلر چیست؟

استفاده از فیلر پوستی عوارض جدی بسیار کمی دارد! بیشتر عوارض و خطرات فیلر موقتی هستند اما مثل هر عمل درمانی دیگری، خطرات نادری وجود دارند که بهتر است به آن‌ها توجه داشته باشید:

 • برهم زدن تقارن صورت
 • خونریزی، کبودی، قرمزی، درد و تورم
 • آسیب به پوست و ایجاد زخم
 • عفونت
 • توده یا برجسته شدن پوست
 • بی‌حسی
 • آکنه
 • بثورات و خارش

 

سخن پایانی: تزریق فیلر بدون دردسرترین راه برای جوانی صورت است!

گفتیم فیلرها موادی هستند که برای صاف کردن چین‌وچروک‌ها، افزایش حجم یا بهبود ویژگی‌های صورت به زیر پوست تزریق می‌شوند؛ در این مقاله گفتیم که تزریق فیلر مزایای بسیاری دارد، عوارض جانبی اندک بوده و به‌سرعت از بین می‌روند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و به تصمیم‌گیری نهایی شما در رابطه با تزریق فیلر کمک کند.

 

هشتگ‌ها

ایا این مقاله برای شما مفید بود؟

مقالات مشابه

آخرین و بروزترین مقالات مربوط این حوزه

روش های مراقبت از پوست برای آقایان

دسته بندی نشده .

برخلاف تصور عموم، روتین مراقبت از پوست صرفا به بانوان اختصاص ندارد و آقایان نیز برای داشتن پوستی درخشان و باطراوت باید از روش‌های مراقبت از پوست استفاده کنند. در این مقاله اطلاعات مهم و مراحل روتین پوستی آقایان را بررسی و می‌کنیم.

160 بهمن ۹, ۱۴۰۲

هیالورونیک اسید چیست و خواص آن برای پوست کدامند؟

دسته بندی نشده .

هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid) مادۀ مؤثر در جوانسازی پوست است که به­طور طبیعی در بدن وجود دارد. HA برای آبرسانی در محصولات مراقبت از پوست به­کار می­رود.

104 بهمن ۹, ۱۴۰۲

روش های رفع چین و چروک اطراف لب

دسته بندی نشده .

اضطراب، فشارکاری، آلودگی­ هوا و دیگر مسائلی از این دست، علاوه ­بر تاثیر بسیار زیادی که بر روح و روان […]

101 دی ۱۸, ۱۴۰۲

راه های حجم دهی به لب کدامند؟

دسته بندی نشده .

راه های حجم دهی به لب کدامند؟ لب با داشتن بیش ­از یک میلیون عصب، حساس ­ترین عضو بدن و […]

105 دی ۱۷, ۱۴۰۲

لیفت بینی چیست؟

دسته بندی نشده .

لیفت بینی چیست؟ فرم بینی یکی از شاخصه­های اصلی تعیین تقارن و تناسب چهره به­حساب می­آید. اغلب افراد از شکل […]

106 دی ۱۶, ۱۴۰۲

روش های از بین بردن ژل فیلر

دسته بندی نشده .

روش های از بین بردن ژل فیلر گاهی­ اوقات اتفاقات خارج از برنامه، افراد را کلافه یا هراسان می‌کند. حفظ […]

89 دی ۱۶, ۱۴۰۲
مشاهده همه